top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

TRON COIN NEDİR VE NEDEN ÖNEMLİDİR?


BURADA YAZANLAR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.(YTD)

Merhaba , bugün sizlere TRON coin hakkında bilgi vermek istiyorum. TRON coin, son zamanlarda popülerliği artan ve birçok ilginç projeyle desteklenen bir kripto para birimidir. Peki TRON coin nedir ve neden önemlidir? Bu yazıda bunu anlatmaya çalışacağım.

TRON coin, Tron Vakfı tarafından geliştirilen ve 2017 yılında başlatılan merkezi olmayan bir blok zinciri tabanlı işletim sistemidir. Başlangıçta TRX jetonları Ethereum üzerinde konuşlandırılan ERC-20 tabanlı jetonlardı, ancak bir yıl sonra kendi ağına taşındılar. Proje, dijital içerik üreticilerine tam sahiplik hakları sağlamak amacıyla oluşturuldu. Ana hedef, içerik üreticilerine (gelirin sadece küçük bir kısmını alan) daha fazla ödül teşvici vermek ve içerik tüketicilerini aracılar olmadan (YouTube, Facebook veya Apple gibi) içerik üreticilerini doğrudan ödüllendirmeye davet etmektir. TRON yazılımı akıllı sözleşmeleri, çeşitli blok zinciri sistemlerini ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp) destekler.

TRON coin’in desteklediği bazı projeler şunlardır:

  • BitTorrent: Dünyanın en büyük merkezi olmayan dosya paylaşım protokolü. TRON ağı üzerinde BTT adında bir jeton kullanarak kullanıcılar dosyalarını paylaşabilir ve indirebilirler.

  • Just Network: Merkezi olmayan finansal hizmetler sunan bir platform. JUST adında bir jeton kullanarak kullanıcılar borç alabilir, borç verebilir, faiz kazanabilir ve karşılıklı sigorta yapabilirler.

  • Sun Network: TRON ağının ölçeklenebilirliğini ve performansını artırmak için tasarlanmış bir yan zincir sistemi. SUN adında bir jeton kullanarak kullanıcılar daha hızlı ve ucuz işlem yapabilir ve çeşitli dApp’leri deneyimleyebilirler.

  • Wink: TRON ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir oyun platformu. WIN adında bir jeton kullanarak kullanıcılar oyun oynayabilir, bahis yapabilir ve ödül kazanabilirler.

TRON coin’in son bir ay içinde gördüğü en yüksek seviye 0.07289 USD (0.62 TL), en düşük seviye ise 0.05538 USD (0.47 TL) olarak kaydedilmiştir. Şu anda CoinMarketCap sıralamasında 14. sırada yer almaktadır ve piyasa değeri 5,992,352,065 USD’dir (51 milyar TL).

TRON coin’in geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu projeler başarılı olacak mı? Yorumlarınızı bekliyorum.


BURADA YAZANLAR YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.(YTD)

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör